O nas

Oficjalna strona Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Misja
RUSS jako najważniejsza z organizacji studenckich czuwa nad dobrem wszystkich żaków, utrzymując stałe kontakty z władzami uczelni staramy się zapewnić naszym studentom jak najbardziej korzystne warunki do studiowania, nie zapominając o dobrej zabawie. RUSS uczestniczy poprzez swoich reprezentantów w posiedzeniach Senatu, rad wydziałów, współdecydując o ważnych sprawach dotyczących studentów. Dbamy o najmłodszych żaczków organizując szkolenia starostów I i II roku, otrzęsiny oraz spotkania informacyjne. Do naszych zadań należy również reprezentowanie naszej uczelni w Parlamencie Studenckim Rzeczpospolitej Polski. Nasi przedstawiciele biorą czynny udział w posiedzeniach Lubelskiego Porozumienia Samorządów Studenckich oraz Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Rolniczych.